News! Konkurs: Jak wygrać podróż śladami naszego DNA?

02:52„Kto ty jesteś?...” recytujemy już od najmłodszych lat przedszkolnych - pochodzenie to źródło wiedzy o sobie samym, a większość z nas jest przekonana, że doskonale zna swoje korzenie. Bo co może zaskoczyć w tak jednolitym etnicznie kraju jak Polska? momondo.pl chce to sprawdzić i zaprasza nas w podróż śladami naszego DNA.

Rodzinna pamięć nie sięga zazwyczaj dalej niż do pradziadków, a to na niej budujemy swoje przekonanie o pochodzeniu i przynależności do określonej grupy etnicznej oraz tradycje społeczno-kulturowe. A co jeśli żyjemy w błędzie? Sprawdzając charakterystyczne punkty
w naszym materiale genetycznym można stwierdzić, czy wśród naszych przodków znajdowali się przedstawiciele konkretnych grup etnicznych i jakie naprawdę jest nasze pochodzenie.

DNA pokazuje, że więcej nas łączy niż dzieli

Badanie DNA może raz na zawsze zmienić spojrzenie na świat. Globalna wyszukiwarka podróży momondo udowodniła to już rok temu badając kod genetyczny ochotników z całego świata.

“Przeprowadziliśmy badania wśród 7200 osób z 18 krajów, które pokazały że jesteśmy mniej tolerancyjni wobec innych kultur niż jeszcze 5 lat temu – wskazało to 48% respondentów. Wyniki badania wpłynęły na nasze priorytety: zwracamy uwagę na kwestie tolerancji i otwartości na innych, pokazując, że tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli. Chcemy rozpocząć angażującą debatę i przyczynić się do powstania globalnego ruchu na rzecz lepszego i bardziej otwartego świata” – opisuje Marta Krywult, Online Marketing Manager w momondo.

W pięciominutowym filmie, który stał się sensacją mediów społecznościowych, możemy zobaczyć osoby, które opowiadają o swoich rodzinach, historii i marzeniach. Kilka tygodni później zostają zaproszone do studia ponownie, a wraz z wynikami testów pojawiają się łzy i niedowierzanie oraz upadają uprzedzenia względem innych narodowości, bo okazuje się, że każdy ma złożoną historię. Film można obejrzeć tutaj.

 Otwórz się na świat i sprawdź swoje DNA

Film podsumowujący zeszłoroczną kampanię The DNA Journey zanotował ponad 330 milionów wyświetleń, a ponad 175 000 ludzi z całego świata zdecydowało się wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania była podróż śladami własnego DNA. momondo zaprasza nas na nią po raz drugi z nadzieją, że kolejna odsłona projektu zainspiruje jeszcze więcej ludzi i skłoni ich do poszukiwania swoich korzeni.

Po raz pierwszy kampania obejmuje również Polskę – będziemy mieli szansę sprawdzić gdzie sięgają nasze korzenie i zobaczyć różnorodność etniczną Polaków. Chętni do zbadania swojego pochodzenia mogą przesyłać zgłoszenia przez stronę momondo.pl/letsopenourworld/dna do 3 maja 2017. Do wygrania jest 75 testów DNA, a każdy z badanych będzie miał szansę wygrać rzeczywistą podróż śladami swoich przodków o łącznej wartości 5000 euro.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: momondo.pl/letsopenourworld/dna


momondo.pl to globalna, niezależna i darmowa wyszukiwarka, która porównuje miliony ofert lotów, hoteli i wakacji dla podróżnych z całego świata. momondo ma swoją siedzibę w Kopenhadze i oferuje swoje usługi na 35 rynkach. Aplikacje momondo są dostępne za darmo na telefony z systemami operacyjnymi iPhone i Android. W marcu 2017 roku podczas konferencji Nowe Trendy w Turystyce, momondo zostało wyróżnione w kategorii Kampania Produktu Turystycznego, a w 2013 roku otrzymało wyróżnienie na międzynarodowych targach turystycznych TT Warsaw w kategorii Najlepsza Strona Internetowa Branży Turystycznej. 
Zobacz również:

0 komentarze