News! Dokąd samolotem we wrześniu polecimy (naj)taniej. Skyscanner podpowiada

05:57


Sezon wakacyjny trwa. Rzesze turystów i podróżników przemieszczają się w kraju i za granicą,
a lotniska tętnią życiem. Podczas gdy jedni oddają się urokom lata, inni na swój urlop nadal czekają i nierzadko wciąż nie wiedzą, gdzie spędzą najbardziej wyczekiwane wolne dni w roku. Skyscanner wziął pod lupę ceny za bilety lotnicze w sierpniu i wrześniu m.in. do 10 najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów. Niektóre kierunki w nadal ciepłym i słonecznym wrześniu cieszą się spektakularnym spadkiem w porównaniu z sierpniem - nawet do 40% mniej niż w sezonie. Lista TOP 10 kierunków Skyscanner podpowie, gdzie najtaniej można polecieć we wrześniu. W zestawieniu znalazła się nie tylko Europa, ale i egzotyczna Azja.

Dla nadal niezdecydowanych, gdzie spędzić tegoroczny urlop Sksycanner przygotował zestawienie kierunków, które we wrześniu kuszą dużo niższą ceną za lot w porównaniu z sierpniem. Wrzesień, choć teoretycznie rozpoczyna jesień, w Polsce coraz częściej okazuje się bardziej udany pogodowo niż sezon wakacyjny, nie mówiąc o Europie Zachodniej czy Południowej, gdzie wysokie temperatury i bezchmurne niebo utrzymują się dużo dłużej.


Dokąd za bilet zapłacimy najmniej?
TOP 10 zestawienia otwierają Szwecja z wynikiem -40% w porównaniu z sierpniem, Wielka Brytania z wynikiem -34% oraz Norwegia z 28% spadkiem, której to urokliwe i niepodbite jeszcze masowo przez turystów plaże wraz z  przyjaznym klimatem przyciągają jak magnes.
Dobra wiadomość dla turystów planujących wakacje w Izraelu – bilet lotniczy we wrześniu będzie o ¼ tańszy niż w sierpniu! Niemal porównywalnie tańszy będzie Cypr, który uplasował się na piątym miejscu zestawienia z wynikiem -20%, a także Francja i Ukraina, które odnotowały spadek na poziomie 19%.
Planujący podróż do USA zaoszczędzą do 15% na bilecie lotniczym, a fani Hiszpanii i Tajlandii, których w Polsce nie brakuje zapłacą o 12% mniej niż w szczycie sezonu w sierpniu.
Kanada, która w tegorocznym sezonie znalazła się na liście wakacyjnych hitów i kierunków preferowanych przez Polaków we wrześniu będzie o około 9% tańsza niż w sierpniu.LP.

Kierunek

Wrzesień versus Sierpień

1

Szwecja

- 41%

2

Wielka Brytania

- 34%

3

Norwegia

- 28%

4

Izrael

- 24%

5

Cypr

- 20%

6

Francja, Ukraina

- 19%

7

Stany Zjednoczone

- 15%

8

Holandia

- 14%

9

Tajlandia, Hiszpania

- 12%

10

Kanada

- 9%

  Skyscanner jest bezpłatną metawyszukiwarką podróży, pozwalającą na kompleksowe i wiarygodne porównanie cen lotów, oferowanych zarówno przez linie lotnicze jak i za pośrednictwem internetowych biur podróży. Oprócz lotów, Skyscanner umożliwia wyszukiwanie ofert hoteli oraz wypożyczalni samochodów.  

Zobacz również:

1 komentarze