Leczenie na urlopie

05:09


Turystyka medyczna tym różni się od zwykłej, że tutaj najważniejszy jest specjalista i to on ma być magnesem przyciągającym klienta. Jak na przykład Prywatna Klinika Rehabilitacyjna Krojanty koło Chojnic. O tym miejscu większość ludzi nie słyszała, natomiast ciągną do niej tłumy pacjentów, bo opracowany tutaj system leczenia na rzeczywiście światowym poziomie pozwala większości uniknąć operacji kręgosłupa.
Wokół tej zasadniczej usługi medycznej powinno się zbudować, a następnie promować kompleksową ofertę zawierającą propozycje noclegów, przejazdów, wyżywienia i atrakcji turystycznych. Dla pacjenta, ale i osoby towarzyszącej, która nie musi i zazwyczaj nie chce przecież całego czasu spędzać w klinice pod salą zabiegową.
 I nasze placówki medyczne mają już tego świadomość. W Polsce istnieje już blisko 20 klastrów medycznych zrzeszających podmioty usług prozdrowotnych i turystycznych.
Zachęcam do przeczytania mojego wywiadu na temat tursytyki medycznej, zamieszczonego w "Aktualnosciach Turystycznych" POT:
https://www.aktualnosciturystyczne.pl/produkt-turystyczny/turystyka-medyczna-to-interesujacy-obszar-biznesu

Zobacz również:

3 komentarze

  1. To prawda, że rynek tych usług u nas w kraju z roku na rok rośnie, ale uważam że wciąż mało się z tym promujemy za granicą.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wywiad na temat turystyki medycznej niezwykle interesujący, polecam!

    OdpowiedzUsuń