News! Kiedy kupić bilet, by zapłacić jak najmniej

05:41Bezpłatna wyszukiwarka Skyscanner opracowała narzędzie o nazwie „Kiedy taniej”. Oparte na analizie danych z ostatnich dwóch lat precyzyjnie wskazuje najtańszy miesiąc na lot w wybranym kierunku z pięciu głównych portów lotniczych w Polsce oraz najlepszy moment na dokonanie rezerwacji, umożliwiając zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych na kupnie biletu.

Bezpłatna wyszukiwarka Skyscanner opracowała narzędzie o nazwie „Kiedy taniej”. Oparte na analizie danych z ostatnich dwóch lat precyzyjnie wskazuje najtańszy miesiąc na lot w wybranym kierunku z pięciu głównych portów lotniczych w Polsce oraz najlepszy moment na dokonanie rezerwacji, umożliwiając zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych na kupnie biletu. 

Każdy podróżnik „ze stażem” wie, że planowanie podróży poza sezonem i z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwia zakup biletu lotniczego w naprawdę niskiej cenie. Wielu z nas zastanawia się co właściwie termin “odpowiednie wyprzedzenie” oznacza. W zależności od wybranego kierunku rezerwacja na 5 tygodni przed terminem planowanej podróży zarówno krajowej jak i zagranicznej,  umożliwi oszczędność rzędu 20%. Nie bez znaczenia jest również miesiąc podróży. Narzędzie “Kiedy taniej” precyzyjnie określa liczbę tygodni lub miesięcy przed planowanym urlopem, kiedy powinniśmy kupić bilet, by zapłacić za niego najmniej jak to możliwe.

Jak działa narzędzie “Kiedy taniej”?
“Kiedy taniej” jest niezwykle proste i przyjazne w obsłudze. Uwzględnia ono 5 głównych portów lotniczych, w których Polacy najczęściej zaczynają podróż, czyli: warszawskie Okęcie, Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo, Port lotniczy Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice oraz Port lotniczy Wrocław-Strachowice. Po wybraniu Warszawy na miasto wylotu, diagram rozwinie 15 najpopularniejszych  wśród Polaków kierunków podróży, podpowie kiedy powinniśmy dokonać rezerwacji biletu oraz wskaże  średnią cenę w danym miesiącu. W przypadku pozostałych czterech lotnisk, narzędzie wskaże 5 najbardziej rozchwytywanych kierunków. Lista 15 najpopularniejszych miast, będących ścisłą czołówką spośród w sumie 35, które najczęściej wybieramy na podróż uwzględnia między innymi Bangkok, Nowy Jork, Barcelonę, Lizbonę, Rzym i wiele innych.


Skyscanner to  metawyszukiwarka podróży, pozwalającą na kompleksowe i wiarygodne porównanie cen lotów, hoteli oraz wypożyczalni samochodów na całym świecie. Posiada 10 biur na całym świecie – w Londynie, Edynburgu, Glasgow, Miami, Singapurze, Pekinie, Shenzen, Sofii, Barcelonie oraz w Budapeszcie. Zatrudnia przy tym ponad 800 osób reprezentujących ponad 50 narodowości. Strona Skyscanner wystartowała w 2003 roku i obecnie obsługuje 50 mln unikalnych użytkowników miesięcznie, umożliwiając im odnalezienie najlepszych ofert podróży zarówno z poziomu komputera, jak i urządzenia mobilnego.

Zobacz również:

0 komentarze