News! Debiut Wysp Liparyjskich na TTWarsaw

10:09


Po raz pierwszy przedstawiciele Federacji Hotelarzy Wysp Eolskich (Federalberghi Isole Eolie) wychodzą z ofertą do polskiego sektora turystycznego. Ich celem jest znalezienie partnerów biznesowych w Polsce. Na konferencji, którą organizują 24 listopada, tj. pierwszego dnia 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, zaprezentują wyspy oraz ich potencjał turystyczny.

Wyspy Eolskie położone na Morzu Tyrreńskim, znane w Polsce pod nazwą Wysp Liparyjskich, to pierwszy włoski obszar przyrodniczy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. Należą do niego wyspy: Lipari, Vulcano, Salina, Panarea, Stromboli, Filicudi i Alicudi.
24 listopada o godzinie 15.45 w sali konferencyjnej D rozpocznie się konferencja, podczas której przedstawiciele regionu zaprezentują potencjał turystyczny Wysp Liparyjskich.  

Oferta dla polskich kontrahentów
W 2015 roku ponad 1,2 mln Polaków odwiedziło Włochy, co dało 10. miejsce pod względem liczby turystów odwiedzających ten kraj. Liczba ta z roku na rok rośnie, dlatego przedsiębiorcy z Sycylii i Wysp Liparyjskich korzystają z okazji, by na Targach TT Warsaw znaleźć partnerów biznesowych. Jak mówi Christian Del Bono, prezes Federacji Hotelarzy Wysp Eolskich, Polska to rynek, który chcą pozyskać. – Na konferencji przede wszystkim chcę przybliżyć Wyspy Liparyjskie i zaprezentować ich najważniejsze atrakcje. Turyści znajdą tam więcej niż tylko wypoczynek nad morzem. Można podziwiać przepiękną przyrodę, zabytki, próbować świetnej kuchni i dobrego wina. Wokół wysp są także doskonałe warunki do nurkowania, a w całym archipelagu wiele tras trekkingowych – zachęca Christian Del Bono.

Nowości na nadchodzący sezon
Christian Del Bono opowie również o nowościach, które są planowane w nadchodzącym sezonie. Opracowane zostały przewodniki po trasach trekkingowych na wyspach (publikowane w czterech językach), a od stycznia 2017 roku zostanie uruchomiony nowy serwis internetowy www.loveolie.com, który umożliwi zrobienie rezerwacji dopasowanej pod konkretne potrzeby. W serwisie znajdzie się również sekcja przeznaczona dla biznesu, tj. touroperatorów i agentów.Informacje organizacyjne
Konferencja Federacji Hotelarzy Wysp Eolskich odbędzie się 24 listopada w godzinach 15.45-17.00 w sali konferencyjnej D na terenie hali wystawienniczej. Federacja Hotelarzy Wysp Eolskich (Federalberghi Isole Eolie) jest współwystawcą na stoisku B29. Na Targi TT Warsaw obowiązuje rejestracja. Więcej informacji o targach i programie znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl (Źródło: Federalberghi Isole Eolie/ Lawenda PR)

***

Zobacz również:

0 komentarze