Nowa moc tkwi w blogerach. Nieprawdaż?

12:26

Postanowiłam zatem poświęcić im/ nam (bo i ja należę do tej grupy) artykuł w "AktualnościachTurystycznych" POT czyli Polskiej Organizacji Turystycznej. Oto jego fragment: 

Z dosyć starego już Raportu z badania krajowego rynku turystycznego POT z 2014 r. wynika, że rodzimi turyści poszukują inspiracji do wyjazdów turystycznych zaglądając przede wszystkim do Internetu (76 proc.). Dlaczego?
- Przyjrzyjmy się, jak działają informacje turystyczne, biura promocji miast i lokalne organizacje turystyczne – zauważa Maciej Marczewski z wyrosłej z bloga o podróżowaniu po Polsce Fundacji „Ruszaj w drogę!”. - Mają świetną ofertę. Są cudownie wyposażone. Pracują w nich kompetentni, przesympatyczni ludzie. Materiały, które można tam dostać, są naprawdę wysokiej jakości i dobrze przygotowane merytorycznie. Tylko dlaczego tak mało Polaków z tego korzysta? Te wszystkie piękne wydawnictwa, oferty i przewodniki nie zachęcają Cię do zwiedzania Polski. One Ci to ułatwiają, pod warunkiem, że ktoś już wykona najcięższą robotę - czyli zachęci Cię do zwiedzania i podsunie pomysł gdzie i dlaczego warto pojechać – dodaje. Tę pracę podjęli blogerzy. Rzadziej będący jednocześnie dziennikarzami. Raczej są to reprezentanci innych zawodów, którzy nagle, jak Marczewski odkryli, że Polska jest piękna i trzeba się tą wiedzą podzielić. On line. 
Cały artykuł na stronie: http://www.aktualnosciturystyczne.pl/wiadomoci-rot-i-lot/wplywowi-bloggerzy

Zobacz również:

0 komentarze