News! Industrialna Łódź na wystawie w Fabryce Scheiblera

06:43


W Cafe Loft otwarto wystawę zdjęć Pawła Augustyniaka Industrialna Łódź.  W ciągu ostatnich kilku lat fotograf odwiedził niedostępne, zabytkowe fabryki i elektrownie.
Zdjęcia nie były wcześniej prezentowane w przestrzeni publicznej. - Powstały po to, aby ocalić miejsca od zapomnienia – mówi Paweł Augustyniak. – Spędziłem wiele godzin w nieczynnych fabrykach, niemal słyszałem turkot maszyn i  rozmowy zatroskanych, ciężko pracujących ludzi – dodaje fotograf.
Na zdjęciach znalazły się m.in. Fabryka Uniontex, która narodziła się w po połączeniu zakładów magnatów przemysłu bawełnianego i tekstylnego – Scheiblera i Grohmana,  fabryczna elektrownia Karola Scheiblera składająca się         z dwóch potężnych hal: maszynowni i kotłowni, z secesyjnymi liniami na elewacjach, oryginalnymi płytkami na ścianach i podłodze oraz witrażami geometrycznymi w potężnych oknach, Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego Polmos, Fabryka wyrobów dzianych Adolfa Kebsza, Fabryka Jarocińskiego, EC1 -najstarsza łódzka elektrownia i EC2. Zdjęcia z wystawy Industrialna Łódź będzie można oglądać co najmniej miesiąc (Źródło i zdjęcie: Sapieha Communications)
Zobacz również:

0 komentarze