News! Zimowe atrakcje na Jaworzynie Krynickiej

14:22


Nowa szkoła narciarska Jaworzyna Ski&Snowboard, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego z najnowszych kolekcji, najdłuższy w Polsce snowpark Krynistler – to tylko część atrakcji czekających w ośrodku Jaworzyna Krynicka. Choć dla wielu najbardziej znanym ośrodkiem pozostaje Zakopane, miasto ma godnego konkurenta – Krynicę-Zdrój, gdzie na szczyt Jaworzyny Krynickiej wiezie nas kolej gondolowa Polskich Kolei Linowych.
Jazda na nartach czy snowboardzie to aktywności, które mają swoich oddanych fanów w każdej grupie wiekowej. Najmłodsi zaczynają przygodę z dwoma deskami mając zaledwie rok. Jednocześnie na stoku można spotkać niemal 100 razy starszych entuzjastów nart – narciarz, obwołany najstarszym w Polsce, miał 97 lat.
W ośrodku Jaworzyna Krynicka każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku - na zboczach góry znajduje się 10 km tras o różnym poziomie trudności.

Szkoła na czas ferii
Na początkujących czeka „Żółwik”, czyli wyciąg na najłagodniejszym stoku. Nauka jazdy może być jeszcze prostsza dzięki Szkole Jaworzyna Ski&Snowboard. Doświadczeni instruktorzy nie tylko udzielają podstawowych wskazówek dotyczących stylu jazdy, ale także opiekują się najmłodszymi narciarzami w czasie kursu. Klienci szkoły przechodzą przez bramki poza kolejnością. Na koniec maluchy zostają wynagrodzone za wysiłek, otrzymując dyplom udziału w warsztatach, medal oraz niespodziankę.
Nieco starsi, już nastoletni narciarze mogą wziąć udział w Akademii Snowboardowej, gdzie nabędą podstawowe umiejętności jazdy na desce.
Oba rodzaje szkoleń – zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów – są prowadzone na trzech poziomach zaawansowania. Nasi instruktorzy zaczynają zwykle od pokazania, jak przypinać sprzęt i hamować, potem kształcą poprawną pozycję narciarską oraz prawidłowe dociążanie i odciążanie nart. 

Zimowe szaleństwo dla zaawansowanych
Na Jaworzynie działa także Krynistler Snowpark, w ramach którego dostępnych jest kilka skoczni oraz 17 przeszkód jibowych dla entuzjastów intensywnych wrażeń. W budynku dolnej stacji wyciągu znajdują się z kolei wypożyczalnia sprzętu (marki Rossignol) oraz centrum testowe topowych modeli z bieżącej kolekcji. To okazja, by wypróbować narty najlepszych światowych marek, które nie są jeszcze dostępne na rynku. Jest też możliwość zakupu akcesoriów pomocnych przy uprawianiu sportów zimowych. Warto przetestować sprzęt na trasie slalomowej z pomiarem czasu – i poczuć ducha rywalizacji, zapraszając znajomych do wspólnej zabawy.

Niezależnie od pory roku
Korzystając z pobytu w Krynicy, warto wybrać się także na Górę Parkową, na którą wjeżdża najstarsza w Polsce kolej linowo – terenowa PKL. To kolej, która mimo generalnego remontu zachowała swój przedwojenny charakter. Podróż nią przenosi nas w klimat międzywojennej Krynicy Zdroju. Ze szczytu wychodzą ścieżki spacerowe po niezwykłym Parku Zdrojowym.
W Krynicy-Zdroju z pewnością nie można się nudzić – a na pewno w godzinach, w których działają koleje i wyciągi PKL (Jaworzyna Krynicka godz. 9.00-18.00; Góra Parkowa godz. 10.00-20.00). Wieczorami można korzystać z oferty kulturalnej miasta, a ta jest podobnie bogata, jak lista atrakcji czekających w ośrodku.
Warto pamiętać, że w dniach 13 stycznia – 23 lutego w Krynicy odbywa się cykl koncertów Krynica Źródłem Kultury w ramach projektu Małopolska Brzmi Dobrze, w trakcie którego wystąpią m.in. Zakopower, Bajm, Sylwia Grzeszczak, Kult czy kabaret Ani Mru Mru. Szczegóły można znaleźć tutaj: krynicazrodlemkultury.pl
Polskie Koleje Linowe są jednym ze sponsorów wydarzeń (Źródło i zdjęcie: PKL)


Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w  Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.


Zobacz również:

0 komentarze