News! Kiedy najtaniej latać do Azji - raport Skyscanner

23:33Od 2014 do 2016 roku popularność krajów azjatyckich wśród polskich podróżnych wzrosła dwukrotnie. Skyscanner przygotował ranking 10 najczęściej odwiedzanych przez Polaków  krajów azjatyckich, sprawdził ceny biletów lotniczych oraz wskazał kiedy podróżować, by zapłacić za nie jak najmniej.

Coraz chętniej wybieramy na wymarzone wakacje kierunki egzotyczne, zwłaszcza  azjatyckie. Wśród 10 najpopularniejszych wśród  podróżnych krajów znalazły się: Tajlandia, Indonezja, Chiny, Japonia, Malezja, Sri Lanka, Wietnam, Singapur, Indie oraz Filipiny. Podczas ostatnich trzech lat ich popularność wzrosła aż o 113% i wszystko wskazuje na to, że trend ten się utrzyma. Analitycy wyszukiwarki lotów Skyscanner, przeanalizowali dane dotyczące tysięcy zarezerwowanych lotów i opracowali raport, zawierający wskazówki, jak i kiedy podróżować, by za bilet lotniczy zapłacić jak najmniej i cieszyć się piękną pogodą.

 Średnia cena biletu do Tajlandii to około 2211zł. Najtańsze połączenia lotnicze z Polski można znaleźć na październik i maj, należy jednak pamiętać, że w tym czasie trwa tam pora deszczowa. Lecąc do Tajlandii w październiku można zaoszczędzić do 278 zł. Najdroższym miesiącem na podróż jest grudzień - w tym czasie średnia cena lotu to aż 2708 zł, czyli o 497 zł więcej od średniej. W przypadku Tajlandii rekomenduje się rezerwację lotu na 6 miesięcy przed planowaną podróżąŚrednia cena biletu do Chin to 2 327zł. Najtańszym miesiącem na podróż do Chin z Warszawy jest listopad, a średnia cena biletu może wtedy spaść o około 170 zł w porównaniu ze średnią ceną. Bilet do Chin najlepiej jest kupić cztery miesiące przed planowanym lotem. Jest wtedy najtańszy i kosztuje średnio 324 zł mniej od średniej ceny lotu w tym kierunku. Najdroższy moment na lot do Chin to październik. Cena biletu w tym miesiącu wynosi około 2647 zł, czyli 320zł więcej od średniej.
  
Indie w rankingu top krajów Azji odnotowały najmniejszy wzrost zainteresowania w ostatnich trzech latach – 18%. Lecąc tam we wrześniu, można zaoszczędzić średnio 319 zł na cenie biletu. Sezon turystyczny trwa tutaj od listopada do kwietnia, w drugiej połowie roku Indie znajdują się pod wypływem monsunu. Podróżni, którzy nie obawiają się ulewnego deszczu i jednocześnie woleliby uciec od tłumów turystów, powinni rozważyć wrzesień. Bilet do Indii najlepiej jest kupić około 4,5 miesiąca przed planowaną podróżą – jest wówczas tańszy średnio o 284zł. Z kolei najdroższym miesiącem na podróż jest grudzień. Bilety kosztują wówczas około 2521 zł, czyli 402 zł więcej od średniej ceny biletu.
  
Popularność Wietnamu w latach 2014-2016 wzrosła o 196%. Najtańszym miesiącem na podróż do Wietnamu jest maj – ceny biletów oscylują wtedy wokół 2250 zł i jest to o 280 zł mniej od średniej. Jest to też dobry miesiąc ze względu na pogodę, szczególnie, jeśli zamierza się podróżować wzdłuż całego kraju. Aby za bilet zapłacić jak najmniej, należy zarezerwować go z półrocznym wyprzedzeniem. Dzięki takiemu temu zaoszczędzi się nawet 315 zł (średnia cena biletu kupiona z takim wyprzedzeniem to 2215 zł). Z kolei najdroższym miesiącem na wyprawę jest lipiec. Bilet może wtedy kosztować średnio 2860 zł, czyli o 330 zł więcej od średniej ceny.

Indonezja to jeden z krajów, który w ciągu ostatnich trzech lat odnotował najwyższy wzrost zainteresowania na poziomie 180%. Podróż warto zaplanować na wrzesień - ceny mogą być wtedy niższe średnio o 260 zł w porównaniu ze średnią. Jest to już po najwyższym sezonie turystycznym, a jeszcze przed porą deszczową, która na dobre gości tutaj w październiku. Aby zaoszczędzić średnio 243 zł, zakupu biletu należy dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem, około 5 miesięcy przed planowana podróżą. Najdroższym miesiącem jest grudzień, kiedy cena biletu jest wtedy średnio o 467 zł. wyższa od średniej i wynosi 3315 zł.
  
Japonia coraz częściej i chętniej wybierana jest przez polskich podróżnych – w latach 2014-2016 kraj ten odnotował wzrost popularności o niemal 100%. Wybierając się do Japonii w lutym można zaoszczędzić około 200 zł w porównaniu ze średnią ceną za bilet, która wynosi około 2 223 zł. Bilet do Japonii najlepiej kupić z około 5,5 miesięcznym wyprzedzeniem – ceny są wówczas niższe średnio o około 150 zł. Najdroższym miesiącem na wyprawę do Japonii jest sierpień, kiedy za bilet trzeba zapłacić około 2595 zł, czyli o 372 zł więcej od średniej.


  
Najtańszym miesiącem na podróż do Malezji jest październik – można wtedy zaoszczędzić nawet do 442 zł na cenie biletu. Bilet do Malezji najlepiej zarezerwować około 5,5 miesiąca przed planowaną podróżą. Ceny spadają wtedy średnio nawet o 327 zł. Należy pamiętać, że najdroższym miesiącem jest grudzień i ceny biletów wynoszą wówczas średnio 2948zł, czyli o 598zł więcej od średniej.
  
Najtańsze bilety do Singapuru można kupić na styczeń, a oszczędność wynosi wtedy średnio 265 zł w porównaniu do średniej ceny, która wynosi 2 455zł. Teoretycznie jest to środek pory deszczowej, ale warto pamiętać, że ulewy w Singapurze mają miejsce przede wszystkim nocami albo wczesnym rankiem, więc nie są dotkliwe dla podróżujących. Optymalny czas na zakup biletu lotniczego to około 4 miesięcy przed planowaną podróżą. Umożliwi to oszczędność na poziomie około 300zł w porównaniu do średniej ceny biletu. Najdroższy miesiąc to z kolei grudzień, kiedy ceny oscylują wtedy wokół 2920zł, czyli o 465 zł więcej od średniej.
  
163% - o tyle wzrosła popularność tego kraju w ostatnich trzech latach. Średnia cena biletu na Sri Lankę wynosi 2 733zł. Najtańszym miesiącem na podróż jest listopad – bilet można wówczas kupić za około 2458 zł, czyli średnio o 275 zł mniej od średniej. Najdroższym miesiącem na podróż jest grudzień, kiedy za bilet trzeba zapłacić o 535 zł więcej od średniej. W przypadku Sri Lanki zakup biletu rekomenduje się około 3,5 – 4 miesięcy przed planowaną podróżą.

Filipiny z roku na rok odnotowują imponujący wzrost zainteresowania wśród polskich podróżnych. W latach 2014-2016 był on na poziomie około 300%. Najtańszym miesiącem na lot jest maj. Bilet kosztuje wtedy średnio 2548 zł i jest tańszy od średniej ceny biletu aż o 452 zł! Najtańszy miesiąc na podróż przypada na końcówkę sezonu. Kupując bilet na Filipiny z dwumiesięcznym wyprzedzeniem można zaoszczędzić średnio 422 zł. (Źródło: Skyscanner, zdjęcia: Panorama Destination)
Skyscanner jest popularną na świecie, bezpłatną metawyszukiwarką podróży, pozwalającą na kompleksowe i wiarygodne porównanie cen lotów, oferowanych zarówno przez linie lotnicze jak i za pośrednictwem internetowych biur podróży. Oprócz lotów, umożliwia wyszukiwanie ofert hoteli oraz wypożyczalni samochodów. 

·

Zobacz również:

0 komentarze