News! Od dziś do Czech na narty

22:51U nas leje, a za południową grani wiele ośrodków narciarskich otwiera dziś sezon narciarski.  Po ubiegłorocznych, rekordowych inwestycjach, w tym roku także większość ośrodków szykuje liczne nowości.  Tegoroczne inwestycje sięgają ogółem dziesiątków milionów koron.

Nowoczesny ośrodek Dolní Morava pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego (czes. Králický Sněžník) oferuje dobre  warunki narciarskie. Na narciarzy czeka 5 tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności. Miłośnikom stylu carvingowego spodoba się trasa U Slona, o szerokości aż 80 metrów (najszersza w Jesionikach) i długości 1200 metrów.  Miłośnicy biegówek mają do dyspozycji ponad 50 km tras. Dolni Morava  szykuje 17 grudnia wspaniałe  Grand Opening. Narciarze nie muszą obawiać się niedostatku śniegu; w przypadku gorszej pogody armatki śniegowe będą pracowały pełną parą i zaśnieżały wszystkie trasy zjazdowe. 


Ośrodek zainauguruje także cykl tradycyjnych, sobotnich imprez Adventure nights – niezwykłe nocne show z pokazami ogniowymi, laserowymi, roztańczonymi ratrakami i innymi niesamowitymi atrakcjami.  Narciarze mogą nabyć skipassy on-line w promocyjnych cenach.  www.dolnimorava.cz
Ośrodek Kouty nad Desnou w Jesionikach zainauguruje sezon już w najbliższy weekend 10 - 11.12. 2016.  Dla miłośników zjazdów w stylu alpejskim będzie do dyspozycji główna trasa zjazdowa Hřebenovka  oraz U Vrtulí i K Snowparku, o całkowitej długości 3,5 km. Trasy są odpowiednio zaśnieżone śniegiem naturalnym i sztucznym, których warstwa wynosi ponad 50 cm. Ośrodek ruszy pełną parą od piątku 16.12.2016 i będzie czynny codziennie, oprócz 24.12. 2016.
Na narciarzy czeka także wypożyczalnia, serwis sprzętu narciarskiego, restauracja i bowling. Rozszerzona została oferta zakwaterowania, obecnie bezpośrednio w ośrodku znajdziemy ponad 300 łóżek.Całkowita długość tras zjazdowych w ośrodku wynosi 11,5 km. Na narciarzy czeka najdłuższa trasa zjazdowa na Morawach 3050 m i pierwsza w Czechach sześcioosobowa kolejka linowa. Ceny karnetów pozostają na poziomie z ubiegłego sezonu. www.kouty.czOd piątku 9 grudnia w centrum narciarskim Černa hora  w Karkonoszach zostanie otwartych około 5 km tras zjazdowych, włącznie z trasami Hofmanky i Zalomená. Ruszy także wyciąg Hofmanky Express.
W Pecu pod Śnieżką, oprócz wyciągu na Javorze, pojedzie także kolejka Zahrádky Express. Narciarze będą szusować na Javorze, Lyžařskej, Smrku, Zahrádkách i U potoka. Czynny będzie też LIVE park Javor. Ogółem SkiResort  zaoferuje więc około 10 km tras zjazdowych na 1 skipass. www.skiresort.cz
Ośrodek Klinovec w Rudawach (północno zachodnie Czechy) rozpoczął sezon jako jeden z pierwszych, już  17 listopada, dzięki modernizacji systemu zaśnieżania. Ośrodek był do tej pory czynny w weekendy. Od 5 grudnia działa codziennie. Na szczyt narciarze wjadą kolejką  CineStar Express, przygotowane są trasy Dámská i Pařezovka (włącznie z trasą łączącą). W nakbliższy weekend uruchomiona zostanie także kolejka Suzuki i trasa zjazdowa Přemostěná,  przedłużona w tym sezonie z 1100 na 1700 metrów. Udogodnieniem dla narciarzy jest możliwość zakupu skipassów on-line. www.klinovec.cz (Źródło: CzechTourism, zdjęcia: Vitek Ludvik, Archiwum Sitour Cr)
 Informacje o pozostałych ośrodkach narciarskich: www.holidayinfo.cz


Zobacz również:

1 komentarze

  1. przyznam się szczerze że w Czechach nigdy nie byłam na nartach, zawsze tylko po naszej stronie granicy w szczyrku i zakopanem ;) jak dojechaliście tam, własnym autem czy autobus/pociąg?

    OdpowiedzUsuń