News! Dzień Niepodległości na różnych kontynentach

06:42
W listopadzie nie tylko Polska świętuje odzyskanie niepodległości. W tym miesiącu takie święta obchodzi również 14 innych krajów na całym świecie. Oto kilka propozycji dla tych, którzy to święto chcieliby spędzić gdzie indziej:


 Antigua i Barbuda (Ameryka Środkowa, Karaiby) – 1 listopada
Państwo to składa się z dwóch głównych wysp oraz mniejszej – niezamieszkanej wyspy Redondy. Do  atrakcji tego małego kraju można zaliczyć między innymi zatokę Dickensona czy przystań Jolly z białymi piaskami, krystaliczną, turkusową wodą i rafą koralową, które przyciągają wielu  wczasowiczów. Święto Niepodległości obchodzone jest tu w formie tygodniowego festiwalu, na który składają się parady, ekspozycje, jarmarki z lokalnym jedzeniem. Domy, szkoły i rządowe budynki są udekorowane państwowymi flagami, a mieszkańcy przebierają się w tradycyjne stroje.


 Mikronezja (na Oceanie Spokojnym) – 3 listopada
Dla mieszkańców Mikronezji bardzo ważne są rodzinne i klanowe relacje, więc święto niepodległości wypełnione jest rodzinną atmosferą, muzyką i ulicznymi imprezami. Mikronezja składa się z 607 wysp i 4 głównych regionów. Każdy z nich ma odmienne zwyczaje, stąd też liczne kulturalne prezentacje podczas obchodów. Mikronezja jest różnorodna nie tylko pod względem kulturowym, lecz również pod względem fauny i flory. To istny raj dla nurków, którzy mogą podziwiać piękne rafy koralowe. Znajdujące się tu terytoria Palau zostały uznane za nr 1 podwodnych cudów świata.

Królestwo Kambodży (w południowo-wschodniej Azji) 9 listopada
Kambodża jest tajemniczym krajem ze swoim kompleksem świątyń w Angkor, największym jeziorem na Półwyspie Indochińskim – Jeziorem Tonle Sap czy przepiękną stolicą Phnom Penh. To właśnie tam, przy Pomniku Niepodległości, odbywają się główne uroczystości, w których bierze udział sam król. Święto to jest pełne festiwali, wielobarwnych parad. Wieczorem zaś wiele budynków jest rozświetlonych feerią barw i okazałymi fajerwerkami. W czasie obchodów można zobaczyć pałac królewski ze Srebrną Pagodą, salą tronową i świątynią Szmaragdowego Buddy, a także skosztować wielu regionalnych dań.

Surinam (w Ameryce Południowej) 25 listopada
Surinam to podobno jeden z najbardziej gościnnych i najbardziej tolerancyjnych narodów. Surinam kusi też takimi atrakcjami turystycznymi jak park narodowy Voltz Berg pełen kaktusów i innych gatunków drzew oraz zespołem wodospadów Blanche Marievallen. Każdym z tych miejsc można się zachwycić. Srefidensi Dey, czyli Dzień Niepodległości, to dla mieszkańców ważne święto. Efektem obchodów jest między innymi tworzona z setek ludzi flaga narodowa. Co ciekawe, święto to obchodzone jest też w Holandii – Surinam było kolonią tego kraju.

Barbados (na skraju Ameryki Środkowej i Północnej) – 30 listopada

Ta maleńka wysepka otoczona jest Oceanem Atlantyckim, dzięki czemu jest wymarzonym miejscem do nurkowania, a bujna roślinność i piękne plaże zachęcają do odpoczynku. Mieszkańcy Barbadosu co roku świętują proklamację niepodległości przez cały miesiąc. W tym czasie organizują m.in. Narodowy Niezależny Festiwal Sztuki Kreatywnej, a także specjalne wycieczki, pikniki, wielki galowy koncert otwarty dla wszystkich i uroczystą paradę. W tym roku świętowanie będzie huczne – Barbados obchodzi 50 rocznicę odzyskania niepodległości.


HomeToGo (hometogo.pl) jest niezależną porównywarką domków letniskowych, domów i apartamentów wypoczynkowych. Oferuje ponad siedem milionów ofert noclegów z ponad 250 portali noclegowych. (Źródło i zdjęcia: HomeToGo)

  

Zobacz również:

0 komentarze