News! Na Słowację z Krynicy Zdrój za 5 euro

01:34

Ponownie uruchomione zostało w tym sezonie wakacyjne weekendowe połączenie autobusowe pomiędzy słowackim uzdrowiskiem Bardejovske Kupele, miastem Bardejov i polskim uzdrowiskiem Krynica Zdrój. Linia autobusowa zainaugurowana została  4 lipca i kursować będzie każdą sobotę i niedzielę w miesiącach lipiec i sierpnia br.

Wyjazd z Uzdrowiska Bardejovske Kupele do Krynicy zaplanowany jest o godz. 9. z Dworca autobusowego. Z Bardejova, z Dworca kolejowego, autobus wyrusza o godz. 9.15. Przyjazd do Krynicy zaplanowany jest na godz. 9.50 (przystanek przy Centrum Handlowym Pasaż Krynicki, ul. Ebersa).  Powrót z Krynicy do Bardejova zaplanowany jest o godz. 16. Poranny wyjazd autobusu z Krynicy do Bardejova zaplanowany jest o godz. 10 (przystanek przy Centrum Handlowym Pasaż Krynicki, ul. Ebersa). Przewidywany przyjazd do Bardejova o godz. 10.35 a do Uzdrowiska Bardejovske Kupele o godz. 10.50. Powrót z Uzdrowiska  Bardejovske Kupele do Krynicy zaplanowany jest o godz. 15. Cena biletu w obie strony wynosi 21 zł lub 5 euro.  Informacje oraz rezerwacja miejsc dla więcej niż 3 osób pod nr telefonu: 00421/ 907 972 763. 

Głównym celem uruchomienia linii autobusowych jest poprawa dostępności  komunikacyjnej pomiędzy przygranicznymi miastami partnerskimi Bardejov i Krynica, które oddalone są od siebie tylko około  30 km. Połączenia autobusowe mają również zachęcić mieszkańców Krynicy oraz przebywających tam turystów do przyjazdów na Słowację i odwiedzenia malowniczego historycznego miasteczka Bardejov, zapisanego od 2000 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz uzdrowiska Bardejovske Kupele. Jednocześnie miasto Krynica będzie zapraszać mieszkańców Bardejova do odwiedzenia jednego z najbardziej znanych miast uzdrowiskowych w Polsce. Film promocyjny o Bardejovie https://www.youtube.com/watch?v=s3LeQ4doZ-Q (Źródło: Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce)

Zobacz również:

0 komentarze