News! Umbria: Największa na świecie kolekcja róż angielskich

04:42


"Ogród stu róż" - tak nazywa się miejsce, gdzie można obejrzeć największą na świecie kolekcję róż angielskich. Znajduje się ona w samym centrum Umbrii, w miejscowości Foligno na nizinie Budino. Róże angielskie to grupa odmian otrzymana przez angielskiego szkółkarza i hodowcę Davida Austina, który uzyskał je krzyżując stare odmiany ze współczesnymi i selekcję ich najlepszych cech.

Właścicielem ogrodu jest pasjonat Andrea Emiliani, a jego róże znają już turyści ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Australii i Japonii.

Andrea nie jest ogrodnikiem, zaś ogród stworzył po prostu wokół własnego domu przy via Lago di Fiastra 68. Kto chce go odwiedzić, może zajrzeć na stronę: www.giardinodellecentorose.it lub skontaktować się mailowo: andrea.emiliani@tiscali.it

Włoskojęzycznych czytelników mojego bloga zachęcam zaś do poczytania historii róży i świętej-patronki tego kwiatu, czyli Rity: http://nellaseminara.altervista.org/rita-la-santa-delle-rose/ (Źródło: Turismo Italia News, zdjęcia: Andrea Emiliani)

Zobacz również:

0 komentarze