Na Peronie 7. zjecie za 8 euro

10:13Gdzie? W Casercie pod Neapolem, słynącej przede wszystkim z Reggi, czyli zespołu pałacowo-parkowego wzniesionego z rozkazu Króla Neapolu, Karola Burbona według projektu Luigiego Vanvitelli. Po zwiedzeniu tej największej na świecie rezydencji królewskiej kiszki marsza grają, zwłaszcza, jeśli po kilku godzinach przechadzania się po salach przeniesiemy się do ciągnących się het ogrodów.


Można pośród pałacowej zieleni urządzić sobie piknik na trawie, choć w tym roku słońce spaliło murawy bezlitośnie, a system nawadniania chyba nie nadążał.
Kontrpropozycją dla bardzo oszczędnych jest obiad za całe... 8 euro. Tak, nie pomyliłam się - osiem euro w trattorii dosłownie na przeciwko Reggi. Polecono mi ją w punkcie informacji turystycznej na dworcu kolejowym w Casercie, który też sąsiaduje z pałacem. Wystarczy przejść podziemnym przejściem prowadzącym na perony i wyjść na powierzchnię schodkami przy peronie szóstym. I oto kilka kroków w lewo już widać szyld - Binario 7, czyli Peron 7. To tutaj stołują się lokalsi i bardzo sobie chwalą dwudaniowy zestaw do wyboru z pół litrem wody lub ćwiartką wina stołowego.


Ja wybrałam wino oraz pasta e fagioli, danie które okazało się wyjątkowo prostą i zaskakującą kompozycją kilku gatunków makaronów z cieciorką w lekkim sosie.
Więcej na stronie tego bloga Restauracje dla łasucha

Zobacz również:

0 komentarze