Afonia - bezgłos natury?

23:07


Dziś będzie inaczej. Jestem ciekawa Waszej opinii. Mnie te obrazy zafascynowały. Namalował je włoski artysta współczesny Matteo Ciampica, urodzony w Perugii w 1975 r. I te cyprysy właśnie, będące leitmotivem, motywem przewodnim cyklu Afonia są jedynym odwołaniem się do rodzinnej ziemi. Bo cyprysy to Umbria (choć kojarzone są z Toskanią - vide gros widokówek).


 Afonia to bezgłos, zanik głosu, niemożność jego wydobycia spowodowany nie tylko czy raczej nie zawsze przyczynami medycznymi, ale nierzadko wskutek jakiegoś silnego wstrząsu psychicznego. Marco Ciampica nazwał tak swój cały cykl realizowany od dekady.


Dlaczego? Co chciał przez to wyrazić? Z jakiego powodu sięga cały czas po ten sam motyw, a jednak za każdym razem przedstawia go w innym świetle, kolorystyce, nawet technice? Jestem bardzo ciekawa Waszej interpretacji, opinii, refleksji... Czekam na nie, zapraszam do dyskusji - te obrazy stwarzają dużo możliwości do puszczenia wodzy wyobraźni, skojarzeń, odwołań - może do filozofii antycznej, może do Kanta, a może zupełnie czegoś innego?


Studio artysty znajduje się w Castel Rigone, które administracyjne przynależy do znanej, turystycznej miejscowości nad jez. Trazymeńskim - Passignano sul Trasimeno. Można je zwiedzać, wcześniej naturalnie kontaktując się z malarzem mailem matteociampica.pictor@gmail.com. Jest też opcja kontaktu poprzez jego stronę https://matteociampica.onweb.it/it/contatti, gdzie są też kontakty telefoniczne. Artysta sam oprowadzi nas po swoim studio. Zainteresowani nabędą na miejscu jego obrazy, które już znalazły wielu prywatnych amatorów we Włoszech.

Zobacz również:

0 komentarze