News! Jak latać samolotem z przyjemnością - mini poradnik stewardessy

01:07

Czy podróż samolotem kojarzy się Miłym Paniom a i Panom bardzo miłym też ze zdrętwiałym karkiem, spuchniętymi stopami, ściągniętą cerą, piekącymi oczami i wysuszonym nosem? Stewardessy dzielą się cennymi poradami:

Trzeba ubrać się wygodnie, wybierając miękkie, naturalne tkaniny i wygodne, koniecznie płaskie buty oraz bezuciskowe skarpetki. To znaczy tak, aby zapewnić sobie komfort cieplny w każdych warunkach, czyli na cebulkę. „Trzeba się ruszać nawet jeżeli ma się zapięte pasy – radzi Ania, stewardessa, latająca od 10 lat, głównie na długich trasach – napinać mięśnie, poruszać stopami.” 

Czy podróż samolotem kojarzy się Miłym Paniom a i Panom bardzo miłym też ze zdrętwiałym karkiem, spuchniętymi stopami, ściągniętą cerą, piekącymi oczami i wysuszonym nosem? Stewardessy dzielą się cennymi poradami:
Trzeba ubrać się wygodnie, wybierając miękkie, naturalne tkaniny i wygodne, koniecznie płaskie buty oraz przeciw uciskowe skarpetki. To znaczy tak, aby zapewnić sobie komfort cieplny w każdych warunkach, czyli na cebulkę. „Trzeba się ruszać nawet jeżeli ma się zapięte pasy – radzi Ania, stewardessa, latająca od 10 lat, głównie na długich trasach – napinać mięśnie, poruszać stopami.” 
Jeżeli stopy lub łydki puchną w trakcie podróży, koniecznie należy stosować przed i po locie kremy lub żele na zmęczone, spuchnięte stopy (najlepiej z wyciągiem z kasztanowca), takie jak Latan albo Flos-Lek. Niektórzy polecają też zażywanie kilka dni przed podróżą tabletek z kwasem acetylosalicylowym, jak Aspiryna czy Polopiryna (zapobiegają zakrzepom). Trzeba pić dużo niegazowanej wody Zrezygnować natomiast z napojów gazowanych, kawy i alkoholu, gdyż odwadniają i mogą powodować dolegliwości trawienne. Jeść lekkostrawne posiłki, w dniu lotu i dobę przed podróżą. Unikać potraw smażonych i tłustych. Zrezygnować z silnie pobudzających jelita składników, jak kapusta, czy fasola. Odradzane są też solone przekąski i bardzo ostre potrawy. Warto stosować wodę termalną w sprayu do twarzy, która odświeży i nawilży przemęczoną skórę. Przed i po locie nałożyć intensywnie nawilżającą maseczkę z... Panthenolu w sprayu. -To nasz mały sekret - mówi Ania. - Panthenol ma właściwości łagodzące i silnie nawilżające, należy jego porcję rozpylić na dłoni i wmasować delikatnie w twarz. Żadna drogeryjna maseczka nie da takiego efektu – zapewnia.Swobodę oddechu i brak wrażenia suchości w nosie zapewni natomiast nawilżający spray do nosa na bazie wody morskiej, jak Aspecton Spray (dodatkowo zawiera odświeżające olejki eteryczne, dekspantenol i hipromelozę) lub Rhinoton izotoniczny spray rozpylający się przyjemną mgiełką do nosa. Aby po długim locie nie czuć piasku pod powiekami, z pomocą przyjdzie nawilżający spray do oczu Tears Again. Aby zapobiec bolesnym napięciom w karku warto zaopatrzyć się w poduszkę w kształcie fasolki (najlepsza jest z miękkiego, walurowatego materiału – dmuchane plastikowe nie są miłe dla twarzy i mogą odparzyć). Aby zniwelować irytujący szum i głośne rozmowy współpasażerów, można włożyć zatyczki do uszu lub słuchawki (najlepsze będą takie, które dodatkowo eliminują dźwięki z otoczenia) i ulubioną muzykę. Film lub ukochany serial na pewno umilą podróż, jeżeli jednak  jest możliwość wyboru, lepiej zabrać tablet niż laptopa, z którym może niewygodnie, szczególnie jeżeli pasażer przed nami rozłoży siedzenie. I wreszcie zasadnicze pytanie – które miejsce jest najlepsze? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Najwięcej miejsca jest zazwyczaj w pierwszych rzędach i przy wyjściach awaryjnych. Zawsze łatwiej będzie również rozprostować nogi na miejscu przy przejściu, niż na tym przy oknie. Ostatnie miejsca przeważnie nie są odchylane, w dodatku często znajdują się przy toaletach, więc wciąż ktoś będzie obok nas przechodził. Każdy samolot jest inny, więc można skorzystać z serwisu www.seatguru.com, który po wpisaniu lotu, podpowie, które miejsca najlepiej wybrać (Źródło: KREWEL/Editenter.pl)

Zobacz również:

0 komentarze