News! Wirtualny Strauss nad wirtualnym Wiedniem we Wrocławiu

22:15


 Już za tydzień, w piątek 28 czerwca 2013 r. o godz. 15.00 na Placu Solnym we Wrocławiu mieszkańcy naszej "Wenecji Północy" będą mieli okazję porozmawiać z samym… Johannem Straussem. Dzięki najnowocześniejszej technologii postać wybitnego kompozytora „ożyje”.
Słynny dyrygent, skrzypek i kompozytor – m.in. autor walca „Nad pięknym modrym Dunajem”,  nie tylko będzie rozmawiał ze zgromadzoną na placu publicznością, ale stanie się także najlepszym przewodnikiem po Wiedniu, którego będzie można zapytać o wszystko! Ponadto na odwiedzających czeka również niezwykła gra, działająca na zasadzie nowoczesnej technologii human joystick. Uczestnicy zabawy za pomocą ruchu rąk będą sterowali wirtualną postacią Straussa przelatującą nad wirtualnym Wiedniem. Najwytrwalsi gracze zostaną nagrodzeni – nagrodą główną jest weekendowy pobyt dla 2 osób w Wiedniu. Impreza potrwa przez cały weekend (pt. 15:00 – 21:30, sob.-niedz. 10:00 – 21:30).


Augmented reality czyli „rozszerzona rzeczywistość” to projekt, który już po raz drugi będzie służył promocji Wiednia. Rok temu Johann Strauss odwiedził Warszawę. W towarzystwie wirtualnej postaci Fryderyka Chopina zadziwiał i ekscytował przechodniów Traktu Królewskiego.

Video: http://vimeo.com/50522313

Jak to działa? Aktor, ukryty przed oczami widzów, zostanie podpięty do specjalnego czujnika. Ten zaś odtworzy każdy jego ruch – nie tylko gesty, ale i mimikę twarzy. Za sprawą umieszczonej nad ekranem kamery aktor będzie widział, co dzieje się na placu, a dzięki mikrofonowi porozmawia z publicznością.. Widzowie prócz wybitnego kompozytora na ekranie zobaczą również siebie – tym samym staną się częścią wirtualnego świata.
Źródło: austria.info

Zobacz również:

0 komentarze