Tańsze spanie we Włoszech - Florencja, Brescia i jezioro Garda

08:02

Lato za progiem i wszyscy jedziemy do Włoch, prawda? Podaję kilka namiarów na miejsca, gdzie ceny dostosowane są do naszych kieszeni.
Po pierwsze strona Bresciatourism (www.bresciatourism.it) czyli prowincji Brescia. Stolica tej prowincji, czyli miasto Brescia oddalona jest zaledwie godzinę drogi od Mediolanu i Werony, a półtorej godziny od Wenecji. Znajduje się niemalże na skrzyżowaniu autostrad europejskich, łączących Francję z Austrią (z zachodu na wschód), Niemcy i Europę Środkową z Rzymem (z północy na południe). W pobliżu znajdują się lotniska Bergamo Orio al Serio (40 min.), Weronie (40 min.), Mediolanie Linate (godzina) i Mediolanie Malpensa (dwie godziny).
Na wspomnianej stronie Bresciatourism zawarto listę hoteli i kempingów z „rozsądnymi” cenami (zakładka Dormire, z rozpisaniem na wszystkie możliwe formy noclegu). Skąd taka inicjatywa? – otóż Brescia, jako prowincja słabo nad Wisłą znana, bardzo się teraz u nas promuje, stąd ta okazja. Ja polecam szczególnie Villaggio Turistico Vo’  w Desenzano del Garda, letniskowym kurorcie nad jeziorem Garda dla każdego, które oferuje zarówno apartamenty (75 z kuchnią): www.voit.it, jak i kemping: www.campeggiovo.it Propozycje dla turystów zostały przygotowane w trzech językach. Należy kontaktować się z paniami: Adą Brontesi lub Sarą Oliosi. Wioska turystyczna udostępnia ogromny park zabaw dla dzieci, korty tenisowe, boisko do gry w piłkę nożną, „szlak zdrowia” na łące oraz, naturalnie plażę z możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego.
 
Propozycją dla nieco zamożniejszego klienta jest Chervo’ Golf Hotel Spa&Resort w Pozzolengo, również nad Lago di Garda, gdzie jednak ceny są niższe niż na tak wysoki standard: www.chervogolfsanvigilio.it Gość nocuje w jednym z 75 pokoi hotelu 4-gwiazdkowego, mając do dyspozycji spa, centrum sportowe, siłownię i basen, a każdego dnia może postrzelać w innym miejscu, bo hotel reprezentuje dziewięć pól golfowych z prowincji Brescia ulokowanych nad jeziorem Garda.

A ponieważ miałam już mailowe pytania o tanie spanie w stolicy Toskanii – oto dobry adres: http://www.firenze-online.com/dormire/

Aktualne informacje o okazjach cenowych dotyczących noclegów na stale aktualizowanej stronie Tańsze wojaże.
Przy okazji polecam moje książki: „Europa za pół ceny” i „Włochy jakich nie znacie”, gdzie zawarłam sporo adresów ciekawych i tanich noclegów w Italii.

Zobacz również:

0 komentarze